ARUM: ŁOMACZENKO JEST NAJLEPSZY BEZ PODZIAŁU NA KATEGORIE

Keith Idec, Boxingscene

2017-04-04

Słynny promotor Bob Arum uważa, że to należący do jego stajni Wasyl Łomaczenko (7-1, 5 KO) jest obecnie najlepszym pięściarzem na świecie bez podziału na kategorie wagowe.

Świetny Ukrianiec wróci na ring już w najbliższą sobotę, a jego oponentem będzie Jason Sosa (20-1-4, 15 KO). Wielu ekspertów spiera się o to, komu obecnie należy się posada lidera rankingu P4P. Z gry wyleciał po ostatniej porażce Roman Gonzalez, ale Bob Arum uważa, że bez względu na wszystko to Łomaczenko od zawsze zasiadał na tronie.

- Jak dla mnie porażka Gonzaleza niczego nie zmieniła. Zawsze uważałem, że to Łomaczenko jest jednym z najwspanialszych wojowników jakich widziałem, to niesamowity talent. A fakt, że Chocolatito wygrał lub przegrał walkę nie zmienia mojej percepcji - mówi Arum.

- Łomaczenko jest wspaniały do oglądania. Uwielbiam patrzeć na jego walki. Nigdy nie widziałem faceta z takim talentem - dodał sędziwy promotor.

Przypomnijmy, że w najbliższą sobotę oprócz Łomaczenki kibicom pokaże się również Aleksandr Usyk, który podejmie Amerykanina Michaela Huntera. Transmisję z gali przeprowadzi Polsat Sport.