TRENER WARDA: DLA GOŁOWKINA WRÓCIMY DO WAGI SUPER ŚREDNIEJ

Redakcja, Dontae's Boxing Nation

2017-03-26

Trener Andre Warda (31-0, 15 KO) stwierdził, że Amerykanin będzie w stanie wrócić do wagi super średniej, aby spotkać się w swoim dawnym limicie z Giennadijem Gołowkinem (37-0, 33 KO).

Kazach, posiadacz trzech z czterech najważniejszych pasów w wadze średniej, ma przejść do wyższej kategorii po zdobyciu kolejnego tytułu. Być może nastąpi to już 10 czerwca, na kiedy planowana jest jego potyczka z Billym Joe Saundersem (24-0, 12 KO).

Ward boksuje wprawdzie jeszcze o wagę wyżej - w półciężkiej - ale na walkę z "GGG" mógłby zbić kilka funtów.

- Jeśli Gołowkin przejdzie do wyższej wagi, to się tam spotkamy. Może zejdziemy do jego kategorii. Wtedy nie powinien już mieć żadnych wymówek - powiedział Virgil Hunter, szkoleniowiec Warda.

Dodał, że powrót do limitu 168 funtów nie będzie dla jego podopiecznego żadnym problemem.

- Jasne, że może zrobić ten limit. O ile pieniądze będą się zgadzać. To nadal zawodnik wagi super średniej - stwierdził.

Ward w kolejnym pojedynku ma się zmierzyć po raz drugi z Siergiejem Kowaliowem (30-1-1, 26 KO), którego pokonał w listopadzie ubiegłego roku. Walka planowana jest na czerwiec, ale - podobnie jak pojedynek Gołowkin-Saunders - nie została jeszcze potwierdzona.