BŁYSKAWICZNY DEBIUT OKOLIE, KATIE TAYLOR NIE DAŁA SZANS

Redakcja, Informacja własna

2017-03-26

Zaledwie dwadzieścia sekund trwał zawodowy debiut zawodnika, który podczas igrzysk w Rio wyeliminował naszego Igora Jakubowskiego. Ważący niewiele ponad 91 kilogramów Lawrence Okolie (1-0, 1 KO) błyskawicznie zdemolował słabiutkiego Geoffreya Cave'a (0-3).

Mający świetne warunki fizyczne jak na kategorię junior ciężką Anglik kolejny pojedynek stoczy za trzy tygodnie. Miejmy nadzieję, że już ze znacznie mocniejszym przeciwnikiem...

Wcześniej wspaniała Katie Taylor (4-0, 2 KO) dopisała na swoje konto łatwe zwycięstwo, choć pewnie niektórzy liczyli na "czasówkę" w konfrontacji z Mileną Kolevą (9-8-1, 3 KO). Od początku do końca pojedynek był toczony pod dyktando mistrzyni świata, Europy i olimpijskiej. Ambitna Bułgarka była nawet liczona w siódmej rundzie, choć ranna nie była, a po ostatnim gongu arbiter Howard John Foster punktował 80:72. Za pięć tygodni Irlandkę czeka kolejny start.

Do sporej niespodzianki doszło na początku imprezy. Szykowany przez niektórych na nową nadzieję wagi średniej Marcus Morrison (14-1, 10 KO) zaczął w swoim stylu, już w drugim starciu rzucił na deski Jasona Welborna (21-6, 7 KO), w trzeciej jeszcze dyktował tempo, lecz nagle stanął. Od połowy czwartej odsłony Welborn przejął całkowitą kontrolę, zasypywał faworyta długimi seriami, spychał go do coraz głębszego odwrotu i na dobrą sprawę było już blisko zastopowania potyczki. Zapuchnięty, pokrwawiony Morrison ledwo dotarł do końca i przegrał na kartach sędziów 93:96, 93:96 i 92:97.