GOŁOWKIN-JACOBS: 170 TYS. PAKIETÓW PPV. CANELO WYBIERZE LEMIEUX?

Redakcja, Yahoo! Sports

2017-03-25

Tom Loeffler, promotor Giennadija Gołowkina (37-0, 33 KO), poinformował, że na walkę mistrza wagi średniej z Danielem Jacobsem (32-2, 29 KO) sprzedano 170 tysięcy pakietów PPV.

- Biorąc pod uwagę to, że rywalizowaliśmy z jednym z największych wydarzeń sportowych w kraju, jestem zadowolony, że Giennadij poprawił swój wynik PPV - skomentował promotor.

Termin walki, która w ubiegły weekend odbyła się w Nowym Jorku, zbiegł się z drugą rundą turnieju bardzo popularnej za oceanem koszykówki akademickiej.

Rezultat sprzedaży PPV wygranej przez Gołowkina na punkty potyczki okazał się nieznacznie lepszy od poprzedniego pojedynku z jego udziałem, który pokazywany był w płatnym systemie. W październiku 2015 roku dostęp do starcia z Davidem Lemieux (37-3, 33 KO) wykupiło 153 tysięcy widzów.

Niezbyt wysoki wynik PPV osłabia i tak niezbyt mocną pozycję obozu Gołowkina w negocjacjach z promującą Saulea Alvareza (48-1-1, 34 KO) grupą Golden Boy Promotions. Hitowa walka od dłuższego czasu planowana jest na wrzesień, ale już mówi się, że w tym terminie Meksykanin zaboksuje ze wspomnianym Lemieux. Kanadyjczyk również jest promowany przez GBP, więc organizacja takiej konfrontacji byłaby na rękę stajni Oscara De La Hoyi. Mogłaby się też dobrze sprzedać po tym, jak widowiskowo walczący Lemieux zaliczył przed dwoma tygodniami kandydujące do miana nokautu roku KO na Curtisie Stevensie.

GGG-CANELO: JESTE JEDEN DUŻY PROBLEM >>>

Póki co promotorzy Gołowkina i Alvareza kontynuują negocjacje. Zanim którykolwiek z ww. planów zostanie wcielony w życie, Meksykanin musi pokonać swojego rodaka Julio Cesara Chaveza Jr (50-2-1, 32 KO). Walka z nim odbędzie się 6 maja w Las Vegas.