JACOBS TŁUMACZY, DLACZEGO NIE STAWIŁ SIĘ NA WAŻENIU W DNIU WALKI

Keith Idec, boxingscene.com

2017-03-21

Daniel Jacobs (32-2, 29 KO) wyjaśnił, że nie zgodził się na ważenie w dniu walki z Giennadijem Gołowkinem (37-0, 33 KO), ponieważ skupiał się już na pojedynku i nie chciał wszczynać dyskusji na temat swojej wagi.

Zgodnie z przepisami federacji IBF pięściarze przystępujący do potyczki o mistrzostwo świata nie mogą ważyć na ważeniu w dniu walki więcej niż 10 funtów powyżej limitu danej kategorii, czyli w tym przypadku 160 funtów.

Gołowkin ważył w sobotę 169,8 funta, Jacobs natomiast odmówił zważenia zarówno federacji, jak i telewizji HBO, która transmitowała pojedynek w Nowym Jorku. Już po walce Amerykanin przyznał, że ważył prawdopodobnie ok. 175 funtów.

- Mieliśmy plan taktyczny. Chcieliśmy się upewnić, że wykorzystamy moje gabaryty. Wstawanie rano na ważenie byłoby trudnym zadaniem. I nie chodzi o to, że przekroczyłem limit. Po prostu nie chciałem mieć żadnych problemów, nie chciałem się skupiać na drobnostkach. Podkreślam jednak, że szanuję boks, szanuję wszystkie federacje i ich przepisy - oświadczył.

W związku z tym, że nie stawił się na sobotnim ważeniu, Jacobs nie mógł zdobyć w tym pojedynku tytułu IBF.

Walka zakończyła się jednogłośnym zwycięstwem Gołowkina po dwunastu rundach, który poza ww. obronił także pasy WBC, WBA Super oraz IBO.