DE LA HOYA: ZMALAŁY SZANSE NA WALKĘ GOŁOWKINA Z CANELO

Redakcja, Los Angeles Times

2017-03-21

Promotor Giennadija Gołowkina (37-0, 33 KO) miał nadzieję, że po trudniejszym niż zwykle zwycięstwie, które Kazach odniósł nad Danielem Jacobsem (32-2, 29 KO), przybędzie chętnych do starcia z jego zawodnikiem. Wygląda jednak na to, że może być odwrotnie.

Oscar De La Hoya, promotor Saula Alvareza (48-1-1, 34 KO) - największego z możliwych rywali Gołowkina, przyznał, że szanse na hitową walkę pomiędzy "Canelo" a mistrzem wagi średniej nieco zmalały.

Jest to związane z tym, że obóz Kazacha nie zaakceptował ostatniej propozycji stajni Golden Boy Promotions na wrześniową potyczkę z Meksykaninem. W informacji zwrotnej grupa De La Hoyi zamiast zgody otrzymała kontrofertę. Zdaniem "Złotego Chłopca" Gołowkin nie ma pola do manewru w negocjacjach - szczególnie po walce z Jacobsem.

- Nie chodzi o to, że wartość Gołowkina spadła. Biorąc jednak pod uwagę dzisiejszy rynek, uważam, że jego ludzie muszą być bardzo fair, aby do tej walki doszło - mówi szef GBP.

- Sądzę, że szanse na ten pojedynek zmalały. Wszystko zależy od negocjacji. Zamierzamy je kontynuować, ale teraz jest już jasne, kto jest tutaj stroną A. To "Canelo". Poinstruuję prezydenta naszej grupy Erika Gomza, aby kontynuował rozmowy. Mam nadzieję, że do tej walki uda się doprowadzić. Nie ma jednak żadnych wątpliwości, że to "Canelo" jest stroną A - podkreśla.

W miniony weekend na gali w Nowym Jorku Gołowkin po raz pierwszy w karierze przeboksował pełny dystans dwunastu rund. Jacobs pokazał w tym pojedynku charakter i przegrał nieznacznie na kartach punktowych, ale według De La Hoyi miał za dużo respektu dla przeciwnika.

- W pierwszej fazie walki Jacobs poradził sobie wspaniale, w pierwszej jednak okazywał Gołowkinowi zbyt duży szacunek. Zapamiętajcie moje słowa - jeśli dojdzie do tej konfrontacji, "Canelo" nie okaże Gołowkinowi nawet krzty respektu - zapewnił "Złoty Chłopiec".

Dodał, że mimo wszystko nadal chce doprowadzić do starcia z Kazachem. Negocjacje w tej sprawie mają zostać wznowione w tym tygodniu.

Sam "Canelo" skupia się póki co na walce z Julio Cesarem Chavezem Jr (50-2-1, 32 KO), która odbędzie się 6 maja w Las Vegas.