POKONAŁ JAKUBOWSKIEGO, W PRZYSZŁYM TYGODNIU ZADEBIUTUJE

Redakcja, World Boxing News

2017-03-14

Russ Henshaw (7-3, 2 KO) przywita na zawodowym ringu ciekawego debiutanta - Lawrence'a Okolie. To olimpijczyk z Rio, który w pierwszej walce odprawił naszego Igora Jakubowskiego, by polec potem z Erislandy Savonem.

Mający dwadzieścia cztery lata Anglik ma być nową siłą kategorii junior ciężkiej. Przy jego znakomitych warunkach fizycznych (195cm) i mocnym ciosie wydaje się jednym z najciekawszych debiutantów od kilku miesięcy. Pojedynek odbędzie się 25 marca w Manchesterze podczas gali Crolla vs Linares II.

- Wszyscy chcą zobaczyć, jak sobie poradzę. Wstępuję na trochę nieznane grunty, ale wierzę, że sobie poradzę. I już w debiucie czeka na mnie poważny test. Podczas igrzysk musieliśmy sobie radzić z ogromną presją, co było dla nas wszystkich dobrym doświadczeniem - wspomina Okolie.

- Chcę zdominować wagę junior ciężką. Nie obawiam się żadnego zawodnika i chcę by wiedzieli, że idę po nich. Mam wszystko, zarówno fizycznie jak i mentalnie, aby osiągać sukcesy w gronie zawodowców. Potrzebuję tylko jeszcze więcej doświadczenia - dodał pięściarz z Londynu.

A jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, Okolie drugi zawodowy bój stoczy już 15 kwietnia w Glasgow.