PETER FURY: POJEDYNEK TYSONA Z BELLEW BYŁBY EKSCYTUJĄCY

Redakcja, Sky Sports

2017-03-08

Wujek i trener Tysona Fury'ego (25-0, 18 KO) jest otwarty na konfrontację swojego podopiecznego z Tonym Bellew (29-2-1, 19 KO). Były mistrz wagi ciężkiej wcześniej sam stwierdził, że jest zainteresowany taką potyczką.

Pauzujący od listopada 2015 roku Fury ogłosił w tym tygodniu, że wróci na ring 13 maja.

- Musi poukładać jeszcze kilka spraw, ale jak powiedział, że wraca, to wraca. Nie ma nikogo, kto mówiłby tak jak on, zachowywał się tak jak on lub przypominał go w jakikolwiek inny sposób. Narzekają, kiedy boksuje, ale kiedy nie walczy, chcą, żeby wrócił. W takiej sytuacji nie można wygrać - stwierdził Peter Fury.

28-letni zawodnik nie ma na razie licencji bokserskiej. Brytyjska komisja zawiesiła mu ją w związku z pozytywnym wynikiem badania antydopingowego i toczącym się śledztwem. Fury zamierzał się ubiegać o licencję irlandzkiej komisji, ale to poinformowała już, że jej nie wyda, dopóki nie zakończy się śledztwo.

Majowy powrót Fury'ego stoi w związku z tym pod znakiem zapytania. Jego trener jest jednak optymistą i mówi, że olbrzym z Wilmslow mógłby się zmierzyć na przykład z Bellew, który w miniony weekend w debiucie w wadze ciężkiej pokonał Davida Haye'a.

- To byłaby ekscytująca walka, takie nasze derby - powiedział.