BANKS: KLICZKO TO PIERWSZY PRAWDZIWY DINOZAUR OD CZASÓW FOREMANA

Redakcja, Sky Sports

2017-03-08

Czy 41-letni Władimir Kliczko (64-4, 53 KO) będzie w stanie stawić czoła siejącemu postrach wśród rywali Anthony'emu Joshui (18-0, 18 KO) i zagarnąć pasy WBA/IBF wagi ciężkiej? Wierzy w to na pewno stojący w jego narożniku Johnathon Banks.

To właśnie on przejął stery w narożniku po śmierci legendarnego Emanuela Stewarda. Po raz pierwszy poprowadził Ukraińca do walki z Mariuszem Wachem. Ale seria zwycięstw skończyła się pod koniec 2015 roku, kiedy Władimir został wypunktowany przez Tysona Fury'ego. Od tego czasu były już król wszechwag więcej nie pojawił się już między linami.

- To prawdziwy dinozaur. Ma prawdziwą obsesję na tym punkcie, by zostać trzykrotnym mistrzem świata wagi ciężkiej. Każda kategoria ma swojego dinozaura. Niedawno w wadze półciężkiej poległ Bernard Hopkins. Ostatnim prawdziwym dinozaurem w wadze ciężkiej był George Foreman, który sięgnął po tytuł nokautując Michaela Moorera w wieku czterdziestu pięciu lat. Jestem przekonany, że nowym dinozaurem stanie się teraz Władimir pokonując Joshuę - uważa Banks.

ĆWIERĆ WIEKU MINĘŁO: HOLYFIELD-FOREMAN >>>

Pojedynek Kliczko vs Joshua odbędzie się 29 kwietnia w Londynie.