GOŁOWKIN: CANELO ODDAŁ PAS BEZ WALKI, BARDZIEJ SZANUJĘ CHAVEZA

Redakcja, ESPN Deportes

2017-03-03

Po perypetiach z Saulem Alvarezem (48-1-1, 34 KO) nie jest zaskoczeniem, że Giennadij Gołowkin (36-0, 33 KO) większym respektem darzy innego Meksykanina, najbliższego rywala "Canelo" - Julio Cesara Chaveza Jr (50-2-1, 32 KO).

- Bardziej szanuję Chaveza Jr. W ubiegłym roku "Canelo" pokazał swoją twarz. Za dużo gadania. Oddał mi swój pas WBC. Chavez Jr nigdy by mi go nie oddał. Powiedziałby, że jeśli chcę tego tytułu, to musimy walczyć. A "Canelo" po prostu dał mi pas - stwierdził pięściarz z Kazachstanu.

Alvarez był mistrzem WBC w wadze średniej, ale odmówił potyczki z Gołowkinem, który miał status obowiązkowego pretendenta, i stracił tym samym tytuł na rzecz Kazacha. Wyjaśniał wtedy, że tak naprawdę nie jest zawodnikiem kategorii średniej, choć później zgodził się walczyć w nawet wyższym limicie z Chavezem. Meksykanie skrzyżują rękawice 6 maja w Las Vegas.

- To trudna sytuacja dla obu, ale też duża szansa. Jak Chavez wygra, będzie miał pozycję jak dwa lata temu, będzie dużą gwiazdą - powiedział Gołowkin.

Dodał, że będzie kibicować Chavezowi, niemniej w roli faworyta stawia "Canelo".