THURMAN: MARZYŁEM O TAKIEJ WALCE - GARCIA: ZUNIFIKUJĘ PASY

Redakcja, fightnews.com

2017-03-02

Keith Thurman (27-0, 22 KO) i Danny Garcia (33-0, 19 KO) emanowali pewnością siebie podczas środowego treningu medialnego przed walką unifikacyjną w kategorii półśredniej, która w najbliższy weekend odbędzie się na gali Premier Boxing Champions.

- Marzyłem o tak dużym pojedynku. Czuję, że to moje przeznaczenie. I dla mnie, i dla Garcii to największa walka w karierze. Chcę zunifikować naszą wagę. To błogosławieństwo, że zmierzy się dwóch niepokonanych mistrzów świata. Te pasy udało się zunifikować tylko kilka razy w historii. Wierzę, że zwycięzca będzie kolejną wielką gwiazdą kategorii półśredniej - powiedział Thurman.

- W sobotę będę zunifikowanym mistrzem świata. Ludzie chcą walk najlepszych z najlepszymi. To moja szansa na udowodnienie, że zaliczam się do najlepszych bokserów świata. Bez wątpienia jestem lepszym zawodnikiem niż Thurman. On jeszcze nigdy nie był w ringu z kimś takim jak ja - stwierdził z kolei Garcia.

W stawce potyczki w Barclays Center na Brooklynie będą pasy WBC i WBA Super w limicie 147 funtów. Na tej samej gali kolejną walkę stoczy Andrzej Fonfara (28-4, 16 KO), którego przeciwnikiem będzie Chad Dawson (34-4, 19 KO).