JOSHUA: JAKO KIBIC OCZEKUJĘ OD WILDERA LEPSZYCH RYWALI

Redakcja, Sky Sports

2017-02-22

Anthony Joshua (18-0, 18 KO) podszczypuje Deontaya Wildera (37-0, 36 KO) za dobór mało znanych rywali. Anglik 29 kwietnia w unifikacji pasów IBF/WBA spotka się z Władimirem Kliczką (64-4, 53 KO), natomiast Amerykanin w piątej obronie tytułu WBC skrzyżuje w sobotę rękawice z Geraldem Washingtonem (18-0-1, 12 KO).

- Wilder powinien zacząć spotykać się z lepszymi zawodnikami. Washington to niezły pięściarz, ale wciąż jeszcze się rozwija, a w dodatku został sprowadzony w zastępstwie w krótkim terminie. Oczywiście wszystko przez wpadkę dopingową Wawrzyka, ale w takim wypadku termin powinien zostać przesunięty o miesiąc i obaj powinni mieć wystarczająco dużo czasu na przygotowania. Tak jak przystało na walkę mistrzowską - mówi champion International Boxing Federation.

- On już jest zawodowcem od ośmiu czy dziewięciu lat, oczekiwałbym więc nieco więcej. Mówię teraz bardziej z pozycji kibica niż potencjalnego rywala. Ludzie oczekiwali ode mnie dużych rzeczy już po trzech latach zawodowstwa, tak więc po dziewięciu latach mamy prawa wymagać czegoś więcej od Wildera - dodał Joshua.