VIRGIL HUNTER: CANELO URZĄDZA SOBIE KPINĘ Z BOKSU

Redakcja, ESPN Deportes

2017-02-18

Jeden z najbardziej cenionych amerykańskich trenerów bokserskich Virgil Hunter skrytykował Saula Alvareza (48-1-1, 34 KO) za to, jak Meksykanin traktuje rywali.

"Canelo" długo walczył w umownym limicie 155 funtów. Także w jego kolejnym pojedynku obowiązywać będzie catch weight. Limit na zaplanowaną na 6 maja potyczkę z Julio Cesarem Chavezem Jr (50-2-1, 32 KO) ustalono na 164,5 funta, a więc mniej więcej w połowie pomiędzy kategorią średnią a super średnią.

- To, co robi "Canelo", to kpina z boksu. Może sobie rościć prawo do tego, by być traktowanym jak promocyjna gwiazda, nie może natomiast żądać, aby uznawać go za jednego z najlepszych bokserów świata. Przed każdą walką ma szereg wymagań, które rywal musi spełnić. To naprawdę wielka szkoda dla boksu - skomentował Hunter, opiekun m.in. Andre Warda i Andrzeja Fonfary.

Amerykański szkoleniowiec uważa, że Chaveza Jr, który nie ważył tak mało od ponad 4 lat, zbijanie wagi będzie sporo kosztować. Nie odmawia mu jednak szans.

- Jeśli to będzie Chavez z walki z Andym Lee, Chavez w dobrej kondycji, może być ciekawie. "Canelo" może się zmęczyć, a Chavez będzie miał dużą przewagę warunków fizycznych - ocenił.