USYK POTWIERDZA WALKĘ Z HUNTEREM JR

Redakcja, Ringside24.com

2017-02-17

Aleksander Usyk (11-0, 8 KO) potwierdził krążące plotki, że jego rywalem w drugiej obronie tytułu mistrza świata federacji WBO kategorii junior ciężkiej będzie prawdopodobnie Michael Hunter Jr (12-0, 8 KO).

Amerykanin reprezentował swój kraj podczas igrzysk olimpijskich w Londynie. W pierwszej walce zremisował 10:10 ze świetnym Arturem Beterbijewem, lecz odpadł po podliczeniu tzw. "małych punktów". Jako zawodowiec boksował najpierw jako "ciężki", by ostatecznie zejść do dywizji cruiser. W ostatnim starcie zanotował tylko 87,8 kg. Pokonał wtedy wyraźnie na punkty niezłego Isiaha Thomasa.

- O ile mi wiadomo, najbliższym przeciwnikiem będzie Hunter Jr. Po tej walce będę już chciał mierzyć się z pozostałymi mistrzami w swoim limicie - mówi Ukrainiec, który pas World Boxing Organization odebrał w połowie września naszemu Krzyśkowi Głowackiemu.

Dokładnej daty nie ma, ale w kuluarach słychać, że Usyk ma zaboksować w okolicach połowy kwietnia. Hunter był przymierzany do niego już przy okazji pierwszej obrony, lecz ostatecznie wybór padł na Thabiso Mchunu. Ukrainiec znokautował go w dziewiątej rundzie.

USYK ROZSTAŁ SIĘ Z BASHIREM >>>

W opublikowanym przedwczoraj nowym rankingu WBO mamy aż czterech swoich przedstawicieli w wadze junior ciężkiej. Krzysztof Głowacki (26-1, 16 KO) jest czwarty, Krzysztof Włodarczyk (52-3-1, 37 KO) piąty, Michał Cieślak (15-0, 11 KO) dwunasty, a Mateusz Masternak (37-4, 26 KO) czternasty.