WOKÓŁ WAGI CIĘŻKIEJ (17.02.2017)

Redakcja, Informacja prasowa

2017-02-17

Nic tak nie interesuje kibiców jak waga ciężka. Prezentujemy Wam więc skrót informacji związanych tylko z tymi największymi i najmocniej bijącymi.

- Nie mam wątpliwości, że to największa walka w królewskiej kategorii od czasu starcia Mike'a Tysona z Lennoxem Lewisem - mówi Eddie Hearn, promotor konfrontacji Anthony'ego Joshuy (18-0, 18 KO) z Władimirem Kliczką (64-4, 53 KO).

Tyson Fury (25-0, 18 KO), czyli człowiek, który zrzucił z tronu WBA/WBO/IBF Kliczkę, ma się już znacznie lepiej. Z psychiką wszystko w porządku, ale o szybkim powrocie raczej nie mamy co myśleć. Pokazały to dobitnie zdjęcia zrobione byłemu już mistrzowi Belfaście w miniony weekend. Fury co prawda się uśmiecha, ale brzuszek wisi spory...

Daniel Dubois - bardzo mocno zbudowany młody Anglik, niedawno gościł w Polsce przy okazji Młodzieżowych Mistrzostw Europy. Ten niewątpliwie ciekawy zawodnik podpisał właśnie kontrakt z Frankiem Warrenem. Zawodowy debiut 8 kwietnia. Póki co na rozgrzewkę poniżej przypominamy Wam jedną z jego walk z Polski.

Władze federacji WBA zapewniają, że rewelacje pisma Bild są wyssane z palca. Niemiecka prasa doniosła kilkadziesiąt godzin wcześniej, że zaplanowana na 11 marca potyczka Odlaniera Solisa (22-3, 14 KO) z Manuelem Charrem (30-4, 17 KO) może mieć w stawce pas WBA Regular. Władze organizacji utrzymały wcześniejsze postanowienia i wakujące trofeum zdobędzie zwycięzca walki Oquendo vs Briggs.

Joey Dawejko (17-4-3, 10 KO) - były mistrz świata juniorów w boksie olimpijskim, zmienia barwy. Od teraz jego promotorem będzie stajnia Greg Cohen Promotions.

Iago Kiladze (24-1, 16 KO) - niedoszły mistrz kategorii cruiser, odpuścił sobie zbijanie kilogramów i spróbuje swoich sił w dywizji ciężkiej. Gruzin spotka się już w następny weekend z przeciętnym Byronem Polleyem (30-19-1, 13 KO).