GARCIA: NIE BĘDZIE WALKI Z THURMANEM, JEŚLI ZAWIESZĄ MOJEGO OJCA

Keith Idec, boxingscene.com

2017-02-16

Mistrz WBC w kategorii półśredniej Danny Garcia (33-0, 19 KO) zagroził, że wycofa się z walki unifikacyjnej z Keithem Thurmanem (27-0, 22 KO), jeżeli Komisja Sportowa Stanu Nowy Jork postanowi zawiesić jego ojca i trenera.

Angel Garcia ma zostać przesłuchany komisję na kilka dni przed zaplanowanym na 4 marca pojedynkiem. Chodzi jego zachowanie podczas styczniowej konferencji prasowej, podczas której nazwał Thurmana "czarnuchem" i "suką".

Thurman mówił później, że nie poczuł się dotknięty tymi słowami, niemniej część obserwatorów uważa, że słynący z kontrowersji Garcia powinien zostać ukarany i odsunięty od udziału w walce syna.

- W tej sytuacji nie wyszedłbym do ringu. Zaszliśmy tutaj dzięki pracy zespołowej  - skomentował Danny.

Angel tymczasem stwierdził, że w razie dyskwalifikacji to do syna będzie należała decyzja, czy zmierzyć się z Thurmanem. - W narożniku Danny'ego mógłby stanąć jego brat. Nie widzę problemu. To Danny jest szefem, nie ja - powiedział.

Poza tytułem WBC w stawce marcowego pojedynku znajdzie się należący do Thurmana pas WBA Super. Walka odbędzie się w hali Barclays Center na Brooklynie.