MAŁE SZANSE NA WALKĘ ORTIZ-MILLER

Steve Kim, boxingscene.com

2017-02-11

Wygląda na to, że nie dojdzie do walki dwóch mocno bijących zawodników wagi ciężkiej, Luisa Ortiza (27-0, 23 KO) i Jarrella Millera (18-0-1, 16 KO).

- Jarrell i jego zespół niewątpliwie chcieliby tego pojedynku, ale po wielu doniesieniach medialnych i po rozmowach ze mną i Dmitrijem Salitą, z którym razem promujemy Millera, ze strony Eddie'ego Hearna nastąpiła cisza - powiedział Greg Cohen.

Hearn od niedawna współpracuje z Ortizem, choć nie ma z nim formalnego porozumienia. Kubańczyk ma podpisany kontrakt tylko z jedną stajnią - Dade Promotions. Współpraca z Hearnem nie ma charakteru stałego, tzn. jest odnawiana z każdą kolejną walką.

Ortiz jest już obowiązkowym pretendentem do tytułu WBA, o który 29 kwietnia będą walczyć Anthony Joshua (18-0, 18 KO) i Władimir Kliczką (64-4, 53 KO). Jest też drugi w rankingu WBC i wkrótce może zostać wyznaczony do walki eliminacyjnej. Wobec tego z Millerem prawdopodobnie nie zaboksuje.

- Chcielibyśmy tej szansy, ale do tanga trzeba dwojga, a oni nie wydają się zainteresowani. Pójdziemy więc inną drogą - mówi Cohen.