PETER FURY: HUGHIE SIĘ NIE POGUBI, A TYSON NIE POPEŁNI JUŻ BŁĘDÓW

Redakcja, BBC Radio

2017-02-08

Peter Fury poprowadził Tysona (25-0, 18 KO) do tytułu mistrza świata wagi ciężkiej. Teraz stanie przed szansą doprowadzenia do takiego samego sukcesu swojego syna, Hughie Fury'ego (20-0, 10 KO). Ceniony angielski szkoleniowiec zapewnia, że jego potomek nie popełni takich samych błędów jak jego starszy i sławniejszy kuzyn.

Tyson Fury po zdetronizowaniu Władimira Kliczki najpierw stracił pas IBF, nie godząc się na starcie z Wiaczesławem Głazkowem. Potem - po dwukrotnym odwołaniu rewanżu z Ukraińcem, a także przyznaniu się do depresji oraz uzależnień od używek, został pozbawiony dwóch pozostałych tytułów - WBO i WBA. Jego młodszy kuzyn Hughie 1 kwietnia spotka się z nowym championem World Boxing Organization, Josephem Parkerem (22-0, 18 KO). Nie znamy jeszcze dokładnej lokalizacji, ale wygląda na to, że pojedynek zostanie rozegrany na terenie mistrza w Nowej Zelandii.

- Hughie to wyjątkowo charakterny zawodnik. Nie pije alkoholu, nie pali i unika innych używek. Szczerze mówiąc nie widzę żadnej płaszczyzny, na której mógłby polec bądź się pogubić. To spokojny, młody człowiek, który w zupełności poświęcił się dla boksu. Jestem po prostu pewny tego, że mój syn będzie równie rozsądny po zdobyciu tytułu, a z kolei Tyson nie popełni już takich błędów jak wcześniej i wyciągnie wnioski. Jestem o tym przekonany - dodał ceniony trener.