WILDER: SERCE MÓWI JOSHUA, ROZUM PODPOWIADA KLICZKO

Redakcja, On The Ropes Boxing Radio

2017-02-07

Anthony Joshua (18-0, 18 KO) jest faworytem bukmacherów, ale wielu pięściarzy widzi właśnie Władimira Kliczkę (64-4, 53 KO) w roli nieznacznego faworyta. Do spotkania na szczycie królewskiej kategorii dojdzie 29 kwietnia na sławnym stadionie Wembley w Londynie, a lepszy z tej dwójki zagarnie pasy IBF i WBA.

- Serce podpowiada Joshua, ale rozum mówi Kliczko. Na pewno nie możemy skreślać Władimira. Moim zdaniem Joshui zabraknie tak potrzebnego na tym poziomie doświadczenia. Nie powiem może, że Joshua to przegra, lecz przy walkach o takim ciężarze gatunkowym, z kimś, kto przez lata dominował, doświadczenie odgrywa olbrzymią rolę. Zobaczymy jak to się skończy. Na pewno jednak świetnie się składa, że dojdzie do ich konfrontacji - mówi Wilder, który od ponad dwóch lat zasiada na tronie federacji WBC.

Zarówno Wilder jak i Joshua - na długo przed tym, jak sami zostali mistrzami, wcześniej gościli na obozie młodszego z braci Kliczko.

- Pamiętam, że Kliczko lubi konkurować. Jeśli ostrzej na niego nacisnąłeś, on również odpowiadał ostro. W starciu z nim bardzo ważna jest determinacja. Zobaczymy, czy Joshua będzie w stanie wykorzystać błędy Władimira. Na pewno szykuje się świetna walka i z chęcią ją obejrzę. Kto wie, być może nawet zjawię się tam, by obejrzeć wszystko na żywo - dodał Wilder.

Póki co Amerykanina czeka piąta obrona tytułu WBC. Już 25 lutego spotka się w swoich stronach w Birmingham z Geraldem Washingtonem (18-0-1, 12 KO), który zastąpił Andrzeja Wawrzyka złapanego na niedozwolonych środkach.