ALVAREZ Z CHAVEZEM W LAS VEGAS - 10 DNI NA DECYZJĘ DLA CANELO

Redakcja, Ring Magazine

2017-02-04

Obiekt T-Mobile Arena w Las Vegas będzie ostatecznie areną zmagań Saula Alvareza (48-1-1, 34 KO) z Julio Cesarem Chavezem Jr (50-2-1, 32 KO). Panowie skrzyżują rękawice 6 maja w umownym limicie 164,5 funta, czyli dokładnie 74,6 kilograma.

Na trybunach będzie mogło zasiąść ponad szesnaście i pół tysiąca kibiców (16,540). Wszystko pokaże stacja HBO w systemie PPV. Pojedynek zakontraktowano na dwanaście rund.

- Uwielbiam walczyć w Las Vegas - nie ukrywa Canelo. - Ludzie z całego świata będą chcieli obejrzeć naszą rywalizację - wtrącił drugi z Meksykanów.

- Największe potyczki ostatnich trzydziestu lat odbywały się właśnie w Las Vegas, więc to był poniekąd naturalny wybór - dodał promujący to wydarzenie Oscar De La Hoya, szef stajni Golden Boy Promotions.

Tymczasem Francisco Valcarcel - prezydent federacji WBO, potwierdził, iż Alvarez utrzyma jeszcze na jakiś czas tytuł mistrza świata kategorii junior średniej.

- Canelo zależało na tym, by wyjść do ringu z pasem i wyraziliśmy na to zgodę. Po spotkaniu z Chavezem będzie miał jednak tylko dziesięć dni na podjęcie ostatecznej decyzji co dalej - stwierdził Valcarcel.