MATEUSZ MASTERNAK I TRENER GMITRUK RZUCAJĄ RĘKAWICĘ WILDEROWI

Łukasz Furman, Informacja własna

2017-01-26

Mateusz Masternak (37-4, 26 KO) zawsze powtarzał, że karierę chce zakończyć w wadze ciężkiej. Teraz, gdy nadarza się niecodzienna okazja, a on jest wolnym zawodnikiem, proponuje swoją kandydaturę samemu Deontayowi Wilderowi (37-0, 36 KO). Po tym jak Andrzej Wawrzyk (33-1, 19 KO) wpadł na kontroli antydopingowej, mistrz świata wagi ciężkiej federacji WBC pozostał bez rywala. "Master" jest gotów podjąć rękawicę.

Pięściarz z Wrocławia to były mistrz Europy kategorii cruiser i pretendent do mistrzostwa świata. Jego powrót szykowany jest na 4 marca w Dzierżoniowie, ale jeśli nadarzyłaby się taka okazja, podopieczny Andrzeja Gmitruka chętnie stanie naprzeciw króla nokautu z Alabamy. Amerykanin wystąpi 25 lutego w Birmingham. Wciąż nie ma przeciwnika, dlatego Masternak liczy na swoją szansę. Od jakiegoś czasu rozpoczął już przygotowania do walki w Dzierżoniowie, a że waży obecnie w granicach dziewięćdziesięciu sześciu kilogramów, start w wadze ciężkiej nie byłby dla niego żadnym problemem. Tym bardziej, iż wielokrotnie sparował ze światową czołówką, jak choćby Denisem Bojcowem czy Kubratem Pulewem.

- Prezentuję taki styl, że niejednokrotnie znacznie lepiej i łatwiej sparowało mi się z takim wielkoludem jak Pulew, niż mniejszym ode mnie, za to bardziej ruchliwym zawodnikiem. Naturalnie Wilder bije bardzo mocno i byłby ogromnym zagrożeniem, ale stać mnie na wygrane z takimi pięściarzami. Lubię boksować z wysokimi rywalami, jest mi wtedy łatwiej. A skoro moja droga po pas miałaby prowadzić aż do Alabamy, to mogę lecieć do Alabamy. Tym bardziej, że dopiero co sparowałem z równie wysokim Siergiejem Werwejką - mówi Masternak.

Pomysł niektórym może wydać się trochę szalony, ale Mateusza wspiera jego sławny trener Andrzej Gmitruk.

- Rzucamy rękawicę Wilderowi. W każdej chwili możemy lecieć do Ameryki. Godnie zastąpimy Andrzeja Wawrzyka. My żadnych testów antydopingowych się nie boimy. Wilder może mieć naprawdę większe kłopoty z mniejszymi przeciwnikami, którzy potrafią fajnie skrócić dystans, niż z większymi, którzy stoją na celowniku jego długich ramion - przekonuje znany szkoleniowiec.