BĘDZIE REWANŻ LEBIEDIEWA Z GASIJEWEM?

Marcin Olkiewicz, boxingnews.com.ua

2017-01-22

Wiele wskazuje na to, że latem zobaczymy rewanżowy pojedynek pomiędzy mistrzem świata federacji WBA w wadze junior ciężkiej Denisem Lebiediewem (29-3, 22 KO) a czempionem federacji IBF Muratem Gasijewem (24-0, 17 KO). Obozy obu pięściarzy ponoć rozpoczęły już w tej sprawie wstępne rozmowy.

Przypomnijmy, że do pierwszego starcia Lebiediew-Gasijew doszło 3 grudnia w Moskwie i wówczas po pasjonujących dwunastu rundach sędziowie wskazali na zwycięstwo Oseta. W stawce walki na prośbę Andrieja Riabińskiego znalazł się tylko pas mistrzowski federacji IBF, dlatego też Gasijewowi nie udało się wówczas zunifikować tytułów. Teraz ma być inaczej. Jako warunek doprowadzenia do rewanżowego pojedynku promująca Gasijewa grupa Warriors Boxing postawiła fakt, aby w jego stawce znalazł się również pas WBA, który wciąż dzierży Lebiediew. Do ewentualnego rewanżu może dojść latem na terenie Rosji.

Ostatnio głośno również mówiło się o Muracie w kontekście jego konfrontacji w Stanach Zjednoczonych z Krzysztofem Głowackim lub Krzysztofem Włodarczykiem, ale ewentualne zakontraktowanie przez Oseta rewanżowej walki z Lebiediewem znacznie odłożyłoby te plany w czasie.