ORTIZ-MILLER W KWIETNIU W USA?

Redakcja, Sky Sports

2017-01-20

Promotor Luisa Ortiza (27-0, 23 KO) przyznał, że chętnie wystawi Kubańczyka do ciekawie zapowiadającej się walki z mocno bijącym Amerykaninem Jarrellem Millerem (18-0-1, 16 KO). Zwycięzca miałby potem boksować o mistrzostwo świata wagi ciężkiej.

- Bardzo chcemy zrobić tę walkę w USA. Myślę, że są duże szanse na to, że zobaczymy to w kwietniu. Ortiz jest obowiązkowym pretendentem WBA, jest też wysoko w rankingu WBC, z kolei Miller jest wysoko w WBO, a obaj są w czołówce IBF. To byłaby więc naprawdę duża walka. Zwykle zawodnicy unikają niebezpiecznych pojedynków, ale w tej sytuacji obaj mówią, że po co czekać, skoro można wszystko załatwić od razu - oznajmił Eddie Hearn.

Lepszy z tej dwójki być może stanąłby potem w szranki z Anthonym Joshuą (18-0, 18 ko) lub Władimirem Kliczką (64-4, 53 ko), którzy zmierzą się 29 kwietnia w Londynie. Anglik i Ukrainiec będą rywalizować o pasy IBF oraz WBA Super, do którego pretendentem jest Ortiz. W stawce tej potyczki znajdzie się też mniej znaczący tytuł IBO.