JOE SMITH JR: W TYM ROKU ZOSTANĘ MISTRZEM ŚWIATA

Redakcja, Boxingtalk

2017-01-20

Zeszły rok był dla Joe Smitha Jr (23-1, 19 KO) niezwykle udany. Najpierw w drugiej rundzie rozprawił się Fabiano Peną, potem już w pierwszej zaskoczył naszego Andrzeja Fonfarę, a wszystko zakończył wyrzucając swoimi hakami poza ring legendarnego za życia Bernarda Hopkinsa. - Ten nowy rok będzie nawet lepszy - przekonuje mocarz z Long Island.

- Nie mogę się już doczekać najbliższej przyszłości. Chcę nadal piąć się w górę i mogę zmierzyć się z każdym, kto jest klasyfikowany wyżej ode mnie. Wiedziałem, że z Hopkinsem nie mogę sobie pozwolić na pełen dystans i dopiąłem swego. Uważam siebie za najmocniej bijącego zawodnika wagi półciężkiej, tym bardziej więc zależało mi na nokaucie - kontynuował 27-latek.

- Po wygranej wróciłem do pracy. I pozostanę przy niej tak długo, aż poznam datę kolejnego startu. Gdy będę już znał szczegóły walki, wówczas odejdę i skoncentruję się już tylko na boksie. Mam co robić na sali, muszę na przykład popracować nad swoją defensywą. Mamy nadzieję, że uda się doprowadzić do starcia z Adonisem Stevensonem, jednak spotkam się z tym, kogo wskaże mi mój promotor Joe DeGuardia. Po ostatnich walkach zasłużyłem sobie na pewno na taką szansę. Zeszły rok był bardzo udany, ale ten będzie jeszcze lepszy. W tym roku zdobędę tytuł mistrza świata - dodał Smith Jr.