NATE DIAZ DOSTANIE LICENCJĘ BOKSERSKĄ. FLOYD JEGO PROMOTOREM?

Redakcja, ESPN

2017-01-18

Nate Diaz, jedyny pogromca Conora McGregora w UFC, ubiega się o licencję bokserską. Krążą plotki, że jego ringowym promotorem może zostać Floyd Mayweather Jr.

Komisja Sportowa Stanu Nevada (NSAC) potwierdziła, że sztab Diaza już kilka tygodni temu skontaktował się z nią ws. licencji. Niedawno 31-latek zapłacił karę, jaką komisja na niego nałożyła za zachowanie podczas konferencji prasowej przed galą UFC 202, a następnie złożył oficjalny wniosek o umożliwienie startów między linami. Bob Bennett, dyrektor wykonawczy NSAC, oświadczył już, że komisja da zawodnikowi zielone światło i chętnie będzie z nim współpracować niezależnie od tego, czy będzie walczyć w oktagonie czy ringu.

ANDRE WARD CHWALI UMIEJĘTNOŚCI DIAZA >>>

Diaz to dobry znajomy Mayweathera, który stwierdził ostatnio, że pogromca McGregora jest niezadowolony z tego, jak rozwija się jego kariera w UFC. - Powiedział mi, że po rewanżu z McGregorem odstawiono go na półkę. A on chce być aktywny. Mówił nawet o karierze bokserskiej - powiedział "Money" Floyd.

Pochodzący ze Stockton zawodnik jest związany z UFC od 2007 roku. Jeśli otrzyma licencję bokserską, będzie już drugim w ostatnim czasie znanym zawodnikiem największej na świecie organizacji MMA, któremu ją przyznano. Kilka tygodni temu pozwolenie na walki bokserskie w Kalifornii dostał McGregor.