ERICKSON LUBIN OFICJALNIE Z COTĄ W RAMACH TURNIEJU WBC

Redakcja, Ring Magazine

2017-01-18

Erickson Lubin (17-0, 12 KO) w kilku plebiscytach został uznany za najciekawszego prospekta minionego roku. Zaledwie 21-letni "Młot" z Florydy wkrótce będzie miał okazję potwierdzić krążące o nim opinie.

Zgodnie z tym, co pisaliśmy już ponad dwa tygodnie temu, czołowy pięściarz kategorii junior średniej wystąpi 4 marca na rozpisce gali Thurman vs Garcia. Teraz wszystko potwierdzono już oficjalnie. Naprzeciw niego stanie groźny Jorge Cota (25-1, 22 KO).

Pierwotnie ten wieczór miał być transmitowany przez Showtime, ale teraz wydaje się, że galę pokaże stacja CBS. Stawką będzie półfinał turnieju federacji WBC. Zwycięzca starcia Lubina z Cotą ustawi się w kolejce do walki z Vanesem Martirosyanem (36-3-1, 21 KO), albo zwycięzcą walki Martirosyana z nieznanym dotąd przeciwnikiem.

Lubin został wytypowany na najciekawszego zawodnika młodego pokolenia zarówno w głosowaniu dziennikarzy The Ring, jak również ESPN oraz PBC. Czy spełni pokładane w nim nadzieje? Spotkanie z twardym Meksykaninem powinno dać choćby częściowo odpowiedź na to pytanie.