ARUM: HORN DA PACQUIAO ZNAKOMITĄ WALKĘ

Redakcja, The Sunday Mail

2017-01-07

Coraz bardziej prawdopodobna jest potyczka Manny'ego Pacquiao (59-6-2, 38 KO) z Jeffem Hornem (16-0, 11 KO). Promujący Filipińczyka Bob Arum przekonuje, że wciąż stosunkowo mało znany Australijczyk to godny rywal dla jego pięściarza.

- Pokazaliśmy Manny'emu parę walk Horna, powiedział, że to żywiołowy zawodnik i że byłby to świetny pojedynek. Tak więc Manny jest za - mówi szef grupy Top Rank.

- Wszyscy jesteśmy bardzo podekscytowani tym starciem. Horn potrafi się wysłowić, dobrze wygląda, pochodzi z dobrej rodziny i jest dobrze wykształconym młodym człowiekiem. To prawdziwy skarb dla sportu, a jego walka z Pacquiao byłaby doskonała dla całego pięściarstwa. Nie wiem, czy Jeff pokona Manny'ego, ale na pewno da mu znakomitą walkę - dodaje.

W najbliższy wtorek Arum ma się spotkać z przedstawicielami Australijczyka, aby omówić warunki planowanego na 23 kwietnia pojedynku. Miałoby do niego dojść w Brisbane, rodzinnym mieście 28-letniego Horna.

- Manny bardzo chciałby wystąpić w Australii. Walka odbywałby się na stadionie, mogłoby przyjechać wielu Filipińczyków. Już nie mogę się doczekać, to będzie wielkie wydarzenie - oznajmił promotor "Pac Mana".