VIRGIL HUNTER I CHRIS ALGIERI POMOGĄ JACOBSOWI PRZED WALKĄ Z GGG

Redakcja, The Ring

2017-01-07

Virgil Hunter, jeden z najbardziej cenionych trenerów na świecie, pracujący m.in. z Andre Wardem i Andrzejem Fonfarą, będzie pomagać Danielowi Jacobsowi (32-1, 29 KO) w przygotowaniach do walki życia z Giennadijem Gołowkinem (36-0, 33 KO).

Jacobs i jego szkoleniowiec Andre Rozier zamierzają opuścić Nowy Jork i polecieć na obóz przygotowawczy do gymu Huntera w Oakland w Kalifornii. Rozier pozostanie dyrygentem, ale Hunter będzie udzielać pięściarzowi porad, kiedy uzna to za stosowne.

- Virgil i ja jesteśmy jak rodzina. Jest dla mnie jak duży brat. Będziemy razem w gymie, więc czasami pewnie szepnie mi coś do ucha - powiedział opiekun 29-letniego Amerykanina.

Poza Hunterem Jacobsowi będzie pomagać m.in. były mistrz wagi super lekkiej, jego krajan z Nowego Jorku Chris Algieri (21-3, 8 KO), który będzie odpowiedzialny za przygotowywanie posiłków. Algieri od dawna interesuje się kwestiami żywieniowymi i studiował w tym zakresie na New York Institute of Technology.

Walka Gołowkin-Jacobs odbędzie się 18 marca w hali Madison Square Garden w Nowym Jorku. W stawce znajdą się pasy WBC, WBA Super, IBF oraz mniej znaczący IBO w kategorii średniej.