MICHAŁ ŻEROMIŃSKI: CHCIAŁBYM W TYM ROKU STOCZYĆ CZTERY WALKI

Piotr Fajks, Informacja własna

2017-01-06

- Miniony rok był dla mnie udany. Stoczyłem trzy walki, z których dwie wygrałem, a jedną zremisowałem. W tym roku chciałbym zaboksować czterokrotnie - mówi Michał Żeromiński (11-2-1, 1 KO), który 4 marca skrzyżuje rękawice z Tomaszem Mazurem (6-0-1, 2 KO).

- W grudniu rozpocząłem pierwsze treningi, ale taką prawdziwą pracę wznowiłem dopiero z początkiem nowego roku. Duży nacisk kładę na poprawę wytrzymałości oraz wzmocnieniu się fizycznie, gdyż to było od zawsze moją słabszą stroną. W tym momencie wygląda to tak, że jednostkę treningową ukierunkowaną pod kątem siłowym przeplatam  treningiem bokserskim. W przyszłym miesiącu mam zamiar przenieść się już do Dzierżoniowa, gdzie pod okiem Piotrka Wilczewskiego będę toczył sparingi - mówi pięściarz z Radomia.

- Najbliższe przygotowania niewiele będą różniły się od tych poprzednich. Mam w głowie pewne cele, do których dążę, ale póki co muszę sobie poradzić z Mazurem. Nie wywieram na sobie żadnej niepotrzebnej presji. Jeśli nadarzy się okazja powalczenia o jakiś pas, to świetnie, a jeśli nie, to mówi się trudno i trzeba nadal robić swoje. A przy okazji z każdą walką podnosić nieznacznie poprzeczkę - dodał Żeromiński, który z Mazurem spotka się na dystansie ośmiu rund w limicie wagi półśredniej.

Poniżej rozpiska gali "BudWeld Boxing Night: Noc prawdy" - 4 marca w Dzierżoniowie.junior półśrednia - Michał Leśniak (5-1, 2 KO) vs Damian Wrzesiński (10-0-1, 4 KO)
super średnia - Mateusz Rzadkosz (4-0-1, 1 KO) vs Tomasz Gromadzki (2-0-1, 1 KO)
junior ciężka - Adam Balski (7-0, 6 KO) vs Dariusz Skop (6-1, 2 KO)
półciężka - Robert Parzęczewski (14-1, 8 KO) vs (?)
półśrednia - Michał Żeromiński (11-2-1, 1 KO) vs Tomasz Mazur (6-0-1, 2 KO)