IBF (I SPENCE JR) CZEKA NA DECYZJĘ KELLA BROOKA

Redakcja, World Boxing News

2017-01-05

Władze federacji International Boxing Federation pozostawiają jeszcze Kella Brooka (36-1, 25 KO) na tronie wagi półśredniej, ale wywierają też na nim coraz większą presję, by się określił - czy zostaje w tym limicie, czy przenosi się do kategorii junior średniej?

Od blisko pół roku oficjalnym pretendentem do tytułu pozostaje Errol Spence Jr (21-0, 18 KO) i to właśnie z nim musiałby się spotkać Anglik w kolejnym występie. Inaczej zostanie pozbawiony pasa.

Po nieudanej wycieczce do dywizji średniej i porażce przed czasem ze znakomitym Giennadijem Gołowkinem, Brytyjczyk nadal pozostaje na "zwolnieniu lekarskim". A Spence Jr czeka. W kuluarach coraz częściej mówi o możliwości spotkania Kella z Amirem Khanem (31-4, 19 KO). Jakie wtedy kroki podejmie federacja?

- Brook nadal pauzuje z powodów zdrowotnych, a Spence Jr czeka na jego krok. Wkrótce sytuacja powinna się wyjaśnić. My w każdym razie też czekamy na stanowisko Brooka odnośnie starcia ze Spence'em - mówi Lindsey Tucker, przewodniczący organizacji IBF. Można to więc chyba odczytać jednoznacznie - albo Spence Jr, albo detronizacja...