HUGHIE: POWIEDZIAŁEM LUDZIOM JOSHUY, ŻE GO POKONAM. UWIERZYLI

Redakcja, The Independent

2017-01-03

Pragnący pójść w ślady słynnego kuzyna Hughie Fury (20-0, 10 KO) przekonuje, że będzie tym, który zatrzyma pochód nokautującego kolejnych rywali Anthony'ego Joshuy (18-0, 18 KO).

22-latek mógł boksować z mistrzem IBF w wadze ciężkiej już w grudniu, ale odmówił.

- Potraktowali mnie jak dziecko, to była uwłaczająca propozycja, powiedziałem, żeby zatrzymali ją dla siebie. Będę walczyć z Joshuą na równych warunkach - oznajmił.

Ostatecznie AJ zmierzył się w minionym miesiącu z Erikiem Moliną (25-4, 19 KO), którego bez problemów zastopował w trzeciej rundzie.

- Molina boksował dokładnie tak jak się spodziewałem. Nikt jak dotąd nie spróbował pokonać Joshuy. Ja powiedziałem jego ludziom, że z nim wygram, że się go nie boję. Uwierzyli mi, czułem to. Wiedzieli, że nie ma mowy, abym zaakceptował ich ofertę - stwierdził Fury.

Młody Anglik podkreśla, że pierwszym prawdziwym testem będzie dla Joshuy starcie z Władimirem Kliczką (64-4, 53 KO), do którego dojdzie 29 kwietnia na stadionie Wembley w Londynie.

- Widzieliście, co Tyson zrobił z Kliczką, to był prawdziwy boks wagi ciężkiej. Czy Joshua jest w stanie walczyć w ten sposób? Przekonamy się. Tyson złamał Władimira. Niedługo nadejdzie moja kolej - powiedział.