OFICJALNIE: WILDER vs WAWRZYK O PAS WBC 25 LUTEGO!

Redakcja, Informacja prasowa

2016-12-28

Co prawda wiemy o tym już od jakiegoś czasu, lecz teraz można to ogłosić oficjalnie. Tak oto Andrzej Wawrzyk (33-1, 19 KO) po raz drugi w karierze zaatakuje tytuł mistrza świata wagi ciężkiej. Polak 25 lutego na ringu w Legacy Arena w Birmingham zaatakuje mistrza świata federacji WBC, Deontaya Wildera (37-0, 36 KO).

Pojedynek zostanie pokazany za oceanem na stacji FOX. Początek transmisji od 20:00 miejscowego czasu. Dla "Brązowego Bombardiera" z Alabamy będzie to już piąta obrona pasa World Boxing Council, zdobytego dwa lata temu kosztem Bermane'a Stiverne'a. Warto dodać, że to jak dotąd jedyne zwycięstwo Amerykanina na punkty. Pozostałych przeciwników pokonywał przed czasem, w tym również Artura Szpilkę w połowie stycznia. "Szpila" radził sobie dobrze, lecz padł znokautowany w dziewiątej rundzie po piekielnie mocnym prawym sierpowym z kontry.

FIODOR ŁAPIN: WAWRZYKA STAĆ NA SPRAWIENIE NIESPODZIANKI >>>

W kończącym się roku 2016 Wawrzyk odprawił dwóch rodaków na własnym podwórku. Najpierw w kwietniu zastopował w siódmym starciu Marcina Rekowskiego, a w połowie września zmusił Alberta Sosnowskiego do poddania przed szóstą odsłoną. W najnowszym rankingu WBC Andrzej zajmuje dwunastą pozycję.