PARKER BĘDZIE NA WALCE JOSHUA-KLICZKO I RZUCI WYZWANIE ZWYCIĘZCY?

Redakcja, express.co.uk

2016-12-28

Nowy mistrz WBO w wadze ciężkiej Joseph Parker (22-0, 18 KO) może być jedną z ok. 90 tysięcy osób, które 29 kwietnia zasiądą na Wembley, aby oglądać potyczkę Anthony'ego Joshuy (18-0, 18 KO) z Władimirem Kliczką (64-4, 53 KO).

- Joe być może tam będzie i rzuci wyzwanie zwycięzcy, z którym mógłby się zmierzyć latem w walce unifikacyjnej. Tego chcemy, jesteśmy gotowi spróbować, nawet jeśli mielibyśmy ponieść porażkę. Jeśli inni mają podobne podejście, naprawiłoby to wagę ciężką - mówi David Higgins, dyrektor promującej Parkera grupy Duco Events.

- Kiedy pasy nie są zunifikowane, ludzie są zdezorientowani co do tytułu mistrza świata. Bracia Kliczko nie mogli zunifikować tytułów właśnie dlatego, że są braćmi. Ludzie stracili przez to zainteresowanie, było to krzywdzące dla sportu. Dlatego nie pozostawią po sobie takiego dziedzictwa jak Lennox Lewis czy Muhammad Ali - dodaje.

Do pierwszej obrony tytułu mistrzowskiego, który zdobył 10 grudnia w walce z Andym Ruizem Jr, Parker być może podejdzie w kwietniu. Jako jego potencjalni rywale byli ostatnio wymieniani m.in. David Price i Hughie Fury.