NA POCZĄTKU ROKU PRZETARG NA WALKĘ ABRAHAM vs KRASNIQI

Redakcja, Fightnews

2016-12-27

Informowaliśmy już Was o tym, że drugi w rankingu Arthur Abraham (45-5, 30 KO) i trzeci w tym zestawieniu Robin Krasniqi (46-4, 17 KO) spotkają się w eliminatorze do tronu federacji WBO kategorii super średniej. Coraz bliżej do przetargu na tę walkę.

Obie strony mają jeszcze trochę czasu na negocjacje, ale wygląda na to, o wszystkim zadecyduje przetarg. A ten wyznaczono na 4 stycznia w Budapeszcie. Wszystko nadzorować będzie sławny przed laty pięściarz Istvan Kovacs, aktualnie wiceprezydent WBO na Europę.

Minimalna kwota przystąpienia do tego przetargu wynosi 300 tysięcy dolarów.

Krasniqi po dwóch nieudanych atakach na tytuł wagi półciężkiej zbił zbędne kilogramy i odprawił już w limicie 76,2 kilograma trzech rywali. Abraham zasiadał jeszcze do kwietnia na tronie World Boxing Organization, lecz stracił tytuł na rzecz Gilberto Ramireza po bardzo przeciętnym występie. Potem odbudował się jedną wygraną nad Timem Lihaugiem i na tym koniec. Jeśli pokonałby Krasniqiego, stanąłby przed jeszcze jedną szansą powrotu na szczyt. W przeszłości był mistrzem świata wagi średniej oraz dwukrotnie super średniej.