BRIGGS, OQUENDO, USTINOW - KTO O PAS WBA W CIĘŻKIEJ?

Redakcja, rsport.ru

2016-12-27

O tytuł WBA Super w wadze ciężkiej będą walczyć Joshua i Kliczko, ale do rozstrzygnięcia pozostaje jeszcze kwestia regularnego pasa tej federacji.

Kandydatów do walki o to trofeum jest trzech - Shannon Briggs (60-6-1, 53 KO), Fres Oquendo (37-8, 24 KO) i Aleksander Ustinow (33-1, 24 KO). Obóz Oquendo twierdzi, że pochodzący z Portoryko zawodnik będzie rywalizować o tytuł z Briggsem, tymczasem menedżer Ustinowa przekonuje, że to jego pięściarz stanie w szranki z którymś z wymienionej dwójki.

- Aleksander musi walczyć o pas, rywalem będzie Briggs albo Oquendo, wszystko zależy od decyzji WBA. Rozmawiałem z naszym promotorem Frankiem Warrenem, który potwierdził, że walka planowana jest na 25 lutego. Nie wiemy jeszcze, gdzie do niej dojdzie. Mogę natomiast powiedzieć, że nie będzie przetargu, ponieważ bokserzy otrzymali propozycję i ją zaakceptowali. Aleksander rozpoczął już przygotowania do tego występu - mówi Władimir Hriunow.

Pierwotnie Briggs miał boksować o tytuł z Lucasem Browne'em. Walkę jednak odwołano, kiedy Australijczyk nie przeszedł pomyślnie badania antydopingowego.

Pojedynek Joshua-Kliczko o pas WBA Super odbędzie się 29 kwietnia. Zwycięzca ma się potem zmierzyć w obowiązkowej obronie tytułu z Kubańczykiem Luisem Ortizem.