ŁAPIN: GŁOWACKI NIE MA NIC PRZECIWKO WALCE Z GASIJEWEM

Redakcja, rsport.ru

2016-12-27

Fiodor Łapin, trener Krzysztofa Głowackiego (26-1, 16 KO), podkreśla, że pięściarz z Wałcza jest chętny do walki z nowym mistrzem IBF w wadze junior ciężkiej Muratem Gasijewem (24-0, 17 KO).

Istnieje możliwość, że Głowacki zmierzy się z Rosjaninem na jednej z gal Premier Boxing Champions w USA. Łapin przypomina, że jego podopieczny boksował już za oceanem, więc jest znany amerykańskim kibicom boksu. Tym bardziej interesującym rywalem jest więc dla Gasijewa.

- Głowacki nie dba o to, z kim będzie walczyć. Nie chce żadnych lekkich walk, pojedynków na przetarcie. Jego główny cel to rewanż z Usykiem, ale absolutnie nie ma nic przeciwko potyczce z Gasijewem. Krzysztof jest już znany w USA, a taka walka to duża szansa - mówi Łapin.

- W połowie stycznia udamy się do lekarza, wysłuchamy jego zaleceń. Jeśli nie będzie miał nic przeciwko, dobrze by było, aby Krzysztof wrócił na ring w kwietniu - dodaje.

Głowacki nabawił się kontuzji ręki we wrześniowej walce z Aleksandrem Usykiem. Z Ukraińcem przegrał po dwunastu rundach i stracił tytuł czempiona WBO.