REWANŻ WARD-KOWALIOW W KALIFORNII LUB ROSJI?

Redakcja, rsport.ru

2016-12-23

Promotorka Siergieja Kowaliowa (30-1-1, 26 KO) twierdzi, że walka rewanżowa pomiędzy Rosjaninem a Andre Wardem (31-0, 15 KO) może się odbyć w Kalifornii lub Rosji.

Pierwszy pojedynek miał miejsce 19 listopada w Las Vegas. Decyzją sędziów minimalnie wygrał Ward, ale Kowaliow jako pokonany mistrz ma prawo do rewanżu.

- Chcemy rozpocząć negocjacje z [promującą Warda grupą] Roc Nation na początku stycznia. Teraz do końca roku oni są na urlopie. Oczywiście trudno jest wskazywać przed rozpoczęciem negocjacji prawdopodobną datę lub miejsce walki. W kontrakcie wymieniono jednak Kalifornię i Rosję jako możliwe opcje - powiedziała Kathy Duva.

Walka w Kalifornii oznaczałaby starcie na terenie Warda, który urodził się i mieszka w tym stanie. Stoczył tam też pięć z ostatnich sześciu pojedynków.

Amerykanin pozostaje jednak niezdecydowany w kwestii ewentualnego rewanżu. Podkreśla, że muszą mu zostać zagwarantowane odpowiednie warunki. Stwierdził nawet, że jeśli nie będzie zadowolony z oferty, być może zakończy karierę.