HUGHIE FURY: KLICZKO ZAŁATWI JOSHUĘ W 6 ALBO 7 RUND

Redakcja, talkSPORT

2016-12-20

W walce młodości z doświadczeniem Hughie Fury (20-0, 10 KO) zdecydowanie stawia na to drugie. Zdaniem Anglika jego rodak Anthony Joshua (18-0, 18 KO) z kretesem przegra z Władimirem Kliczką (64-4, 53 KO).

Kuzyn byłego mistrza wagi ciężkiej uważa, że AJ będzie idealnie pasować Ukraińcowi. Podkreśla, że jest dla niego jeszcze za wcześnie na taką potyczkę, a "Dr Stalowy Młot" wszystko rozstrzygnie w ciągu sześciu lub siedmiu rund.

22-latek dodał, że Joshua nie zrobił na niego wielkiego wrażenia w wygranej w trzeciej rundzie walce z Erikiem Moliną (25-4, 19 KO), która 10 grudnia odbyła się w Manchesterze.

- To była łatwizna. Molina wyglądał na pokonanego, jeszcze zanim pojawił się w ringu. Wydawał się być przerażony - powiedział.

Walka Joshua-Kliczko odbędzie się 29 kwietnia na Wembley. W stawce znajdą się pasy IBF i WBA Super. Fury przekonuje tymczasem, że wkrótce sam zaboksuje o mistrzostwo świata.

- Jestem obowiązkowym pretendentem WBO. W grę wchodzi też walka z Wilderem, a więc możemy wybierać z dwóch pojedynków o tytuł. Ktokolwiek to będzie, w następnym pojedynku będę boksować o pas - oznajmił.