HAYE: TO DLA JOSHUY IDEALNY CZAS, ŻEBY POKONAĆ KLICZKĘ

Redakcja, Sky Sports

2016-12-11

David Haye (28-2, 26 KO) nie ma wątpliwości - era Władimira Kliczki (64-4, 53 KO) już minęła i Ukrainiec nie będzie miał wiele do powiedzenia w hitowej walce z Anthonym Joshuą (18-0, 18 KO).

- Martwi mnie to, ile ciosów wyprowadzał Władimir w ostatnim pojedynku. Nie uderzał wtedy, kiedy powinien, nie miał paliwa w baku. Nie jestem pewien, czy nadal ma to coś - mówi Haye, który w nocy komentował dla brytyjskiej telewizji Sky Sports walkę AJ-a z Erikiem Moliną (25-4, 19 KO), zakończoną wygraną jego rodaka w trzeciej rundzie.

- Dla Joshuy to idealna walka, idealny czas, żeby pokonać Kliczkę, który nadal ma wielkie nazwisko w wadze ciężkiej. Myślę, że Joshua jest dla niego za młody, za świeży i w zbyt dobrej formie - ocenia.

- Kiedy dojdzie do tej walki, będzie mieć już 41 lat, będzie od 18 miesięcy poza ringiem. To fatalna sytuacja, gdy ma się boksować z kimś tak młodym i tak często walczącym - podkreśla.

Walka Joshua-Kliczko odbędzie się 29 kwietnia na stadionie Wembley. W stawce znajdą się pasy IBF oraz WBA Super w kategorii ciężkiej.