TRENER WARDA WYSYŁA KOMENTATORÓW HBO DO SZKOŁY

Redakcja, fighthype.com

2016-12-06

Virgil Hunter, trener Andre Warda (31-0, 15 KO), skrytykował komentatorów amerykańskiej telewizji HBO za to, jak opisywali na wizji listopadową walkę jego podopiecznego z Siergiejem Kowaliowem (30-1-1, 26 KO).

Ceniony szkoleniowiec podkreślił, że komentator nie może być fanem danego zawodnika, "bo wtedy patrzysz tylko na tą osobę, której fanem jesteś".

- Dam wam świetny przykład. Kiedy Kowaliow wyraźnie nie trafił prawą ręką, Jim Lampley stwierdził, że był to mocny cios, który wstrząsnął Wardem. Nie powinno się mieć opinii o walce - powinno się ją komentować. To są sytuacje, w których można zaszkodzić czyjejś karierze. Takie zachowanie jest nieodpowiedzialne i nie fair - stwierdził.

- Nawet Larry Merchant, który siedział osiem rzędów z tyłu, chciał być sędzią. Twierdził, że to gospodarska decyzja, a wszyscy wiemy, że Andre nigdy takich nie otrzymuje - dodał.

Trener zaproponował, że komentatorzy powinni się dokształcić, aby nie popełniać podobnych gaf w przyszłości.

- Skoro jest szkoła dla sędziów, powinna być też szkoła dla wszystkich innych związanych ze sportem. Jeśli masz mikrofon i możesz za jego pomocą, bazując na własnych opiniach, decydować o karierach, to jest to bardzo poważna sprawa. Lampley to miły człowiek, ale myślę, że powinien być uczciwy wobec samego siebie. Jest to winny zawodnikom, kibicom, stacji i sobie - oznajmił.

Wszyscy trzej sędziowie, którzy punktowali walkę Kowaliow-Ward, po dwunastu rundach przyznali Amerykaninowi zwycięstwo 114-113. Nieoficjalny sędzia HBO Harold Lederman widział wygraną Rosjanina w stosunku 116-111.