HOPKINS: ROY JONES BYŁ JEDNOWYMIAROWY

Redakcja, fighthubtv.com

2016-12-06

Roy Jones Jr (64-9, 46 KO) miał zdaniem niektórych największy talent w historii boksu. Bernard Hopkins (55-7-2, 32 KO) uważa tymczasem, że były mistrz czterech kategorii wagowych był w gruncie rzeczy pięściarzem jednowymiarowym.

- Nie można porównywać Roya Jonesa Jr do Bernarda Hopkinsa. On miał dobry start, lecz trzeba pamiętać, że nieważne, jak się zaczyna. To, że książka zaczyna się w dany sposób, nie oznacza, że zakończenie będzie takie samo. Większość ludzi pamięta zakończenie lepiej niż początek i środek. Cieszę się, że zawsze byłem wielowymiarowym bokserem. Roy Jones był jednowymiarowy. Wystarczyło, że zabrakło mu jednego atutu, a znokautował go przeciętniak. Ten jeden atut może cię uczynić wielkim, nie zrozumcie mnie źle. Pytanie tylko: na jak długo? - mówi przygotowujący się do ostatniej walki w karierze "Kat".

Hopkins dwukrotnie boksował z Jonesem Jr. W 1993 roku przegrał jednogłośną decyzją sędziów, natomiast w 2010 jednogłośnie zwyciężył.

Niespełna 52-letni pięściarz z Filadelfii pożegna się z ringiem 17 grudnia w Kalifornii. Jego rywalem będzie tego dnia Joe Smith Jr (22-1, 18 KO).