PIERWSZE ROZMOWY ODNOŚNIE POTENCJALNEJ WALKI BRIEDIS vs HUCK

Redakcja, World Boxing News

2016-11-29

Wobec walki Bellew vs Haye obóz Mairisa Briedisa (21-0, 18 KO) czyni starania w kierunku potyczki o wakujący tytuł mistrza świata wagi junior ciężkiej federacji WBC. Kto mógłby być przeciwnikiem Łotysza w takiej batalii? Najrozsądniejszym wyborem wydaje się Marco Huck (40-3-1, 27 KO), drugi zawodnik na liście rankingowej. Trzeci w zestawieniu World Boxing Council pozostaje Krzysztof Włodarczyk (51-3-1, 37 KO).

- Bylibyśmy bardzo zainteresowani potyczką z Huckiem. Jak dotąd nikt z władz WBC nam nie potwierdził, że będziemy walczyć z Niemcem o wakujący tytuł, ale bylibyśmy jak najbardziej za taką opcją i liczymy, że tak się właśnie stanie. Już odbyłem wstępne rozmowy w tej sprawie z Karstenem Mahlmannem, doradcą zespołu Hucka. Mam nadzieję, że jeszcze w tym tygodniu usiądziemy jeszcze do rozmów i wspólnie przekażemy WBC nasze propozycje - nie ukrywa Al Siesta, menadżer i doradca Briedisa.

- Jeśli udałoby się doprowadzić do walki z Huckiem o wakujący tytuł WBC, prawdopodobnie taki pojedynek odbyłby się na jego terenie w Niemczech. On ma wielką oglądalność u siebie na kanale RTL i z finansowego punktu widzenia dla Mairisa podróż do Niemiec miałaby największy sens. Pod koniec tygodnia wszystko powinno się wyjaśnić - dodał.

"Diablo-Briedis o mistrzostwo świata WBC? Czeka mnie mega zadanie na zjeździe WBC" - napisał cztery dni temu na jednym z portali społecznościowych Andrzej Wasilewski, promotor naszego "Diablo". Polska strona również czyni zakusy w tym kierunku, ale do kolejki ustawia się jeszcze czwarty w rankingu Dmitrij Kudriaszow (19-1, 19 KO), bo za nim stoi przecież Andriej Riabiński z ogromnymi pieniędzmi...