ARUM: ŁOMACZENKO-RIGONDEAUX? GÓW***NA WALKA

Steve Kim, boxingscene.com

2016-11-29

Promotor Wasyla Łomaczenki (7-1, 5 KO) jasno dał do zrozumienia, że nie doprowadzi do bezprecedensowej walki dwóch dwukrotnych mistrzów olimpijskich, w której Ukrainiec zmierzyłby się z Guillermo Rigondeaux (17-0, 11 KO).

O hitowym pojedynku mówiło się już kilka miesięcy temu, natomiast po tym, jak Łomaczenko pokonał w weekend Nicholasa Waltersa, słynny Roy Jones Jr stwierdził, że mistrz WBO w wadze super piórkowej powinien teraz stanąć w szranki właśnie z Kubańczykiem.

- Słuchajcie, promuję Łomaczenkę, bo ma niesamowite warunki na to, by być wielką gwiazdą. Nie zrobię więc walki, którą łatwo by wygrał, ale która byłaby usypiaczem. To byłby gów***ny pojedynek - skomentował Bob Arum.

Szef grupy Top Rank zdecydowanie woli walkę Ukraińca z Orlando Salido (43-13-4, 30 KO). Meksykanin pokonał Łomaczenkę w marcu 2014 roku, kiedy "Hi-Tech" po raz drugi boksował na zawodowym ringu.

- Bardzo chciałbym tego pojedynku. Byłby świetny, bo łączy ich historia. To jedyny zawodnik, który pokonał Wasyla. W sumie Łomaczenko przegrał tylko dwukrotnie. Swojemu pogromcy z ringu amatorskiego zrewanżował się kilka razy, a teraz chciałby też wziąć odwet na Salido - powiedział promotor.