ALLEN PRAWDOPODOBNYM RYWALEM LUISA ORTIZA 10 GRUDNIA

Redakcja, ESPN

2016-11-23

Anglik David Allen (9-1-1, 6 KO) jest głównym kandydatem do walki z Kubańczykiem Luisem Ortizem (26-0, 22 KO) na gali Joshua-Molina, która 10 grudnia odbędzie się w Londynie.

Informację tę potwierdził Eddie Hearn, promotor Ortiza. - [Allen] to twardziel. Wytrzymał dziesięć rund z Dillianem Whyte'em. Chcę, aby [Ortiz] dobrze się zaprezentował - powiedział szef Matchroom Boxing.

W pierwszej walce pod auspicjami tej grupy, która 12 listopada odbyła się w Monte Carlo, Kubańczyk zaboksował poniżej oczekiwań. Pokonał wprawdzie Malika Scotta, lecz potrzebował na to dwunastu rund.

- Gdyby to Joshua był w ringu ze Scottem, mielibyśmy tylko jedną rundę. Byłem więc rozczarowany. Nic się jednak nie zmienia, jeśli chodzi o nasze ambicje względem Ortiza - oznajmił Hearn.

Promotor ma w planach zestawienie zawodnika z gorącej wyspy ze zwycięzcą planowanego na wiosnę pojedynku pomiędzy Anthonym Joshuą (17-0, 17 KO) a Władimirem Kliczką (64-4, 53 KO).

Wcześniej jednak Kubańczyk może wystąpić w innej ciekawej walce. Hearn widzi go w potyczce z Dillianem Whyte'em (19-1, 15 KO), o ile obaj zanotują zwycięstwa 10 grudnia. Anglik zmierzy się tego dnia z Dereckiem Chisorą (26-6, 18 KO).