KLICZKO I JOSHUA ZABOKSUJĄ NA STADIONIE W WIELKIEJ BRYTANII

Redakcja, ESPN

2016-11-23

Być może zaraz po pojedynku z Erikiem Moliną (25-3, 19 KO) - zakładając, że wygra go faworyt - poznamy datę i miejsce megawalki o dwa pasy mistrzowskie w wadze ciężkiej pomiędzy Anthonym Joshuą (17-0, 17 KO) a Władimirem Kliczką (64-4, 53 KO).

Anglik zmierzy się z Moliną 10 grudnia na ringu w Londynie.

- Jesteśmy bardzo, bardzo blisko [sfinalizowania walki Kliczko-Joshua] i mam nadzieję, że 10 grudnia, jak wszystko dobrze pójdzie, ogłosimy światu datę i lokalizację - powiedział Eddie Hearn, promotor AJ-a, podczas pobytu w USA przy okazji walki Kowaliow-Ward.

Wszystko wskazuje na to, że Joshua zmierzy się z Kliczką w Wielkiej Brytanii. Jako dwie najbardziej prawdopodobne lokalizacje Hearn wskazał Wembley oraz Millennium Stadium w Cardiff. Zarówno jeden, jak i drugi obiekt mógłby pomieścić na hitowej walce ponad 70 tysięcy kibiców.

Hearn dodał, że wielka batalia "jest właściwie załatwiona". Do ustalenia pozostają jedynie ostatnie szczegóły kontraktowe - [Ludzie Kliczki] są bardzo drobiazgowi, i słusznie. Chcą mieć pewność, że wszystko jest perfekcyjne - powiedział.

W grudniowym pojedynku z Moliną Joshua będzie bronić tytułu IBF. W potyczce z Kliczką na szali ma się znaleźć także wakujący tytuł WBA Super, którego zrzekł się Tyson Fury.