JONES JR OSTRZEGA ANDY'EGO RUIZA PRZED UTRATĄ WAGI

Redakcja, stuff.co.nz

2016-11-21

Andy Ruiz Jr (29-0, 19 KO) zrzuca kolejne kilogramy przed walką o mistrzostwo świata wagi ciężkiej z Josephem Parkerem (21-0, 18 KO), ale zdaniem słynnego Roya Jonesa Jr nie musi to wcale zadziałać na korzyść Meksykanina.

- Zbyt szybka utrata wagi niesie ze sobą duże niebezpieczeństwo. Wpływa negatywnie na umiejętność przyjęcia mocnego ciosu. Trzeba być bardzo ostrożnym, szczególnie w przypadku zawodnika, który trzymał taką wagę od dłuższego czasu - ostrzega 47-letni Amerykanin.

- Osobiście uważam, że jeśli nie ma z czymś problemu, to nie trzeba tego naprawiać. Gdyby to więc zależało ode mnie, nie starałbym się go za bardzo odchudzić - dodaje.

Jones Jr podkreśla, że w przeszłości na własnej skórze przekonał się o negatywnych konsekwencjach igrania z wagą.

- Przeszedłem do kategorii ciężkiej, a gdybym tego nie zrobił, nie zostałbym potem znokautowany w półciężkiej. Albo weźmy Chrisa Byrda. Długo walczył w ciężkiej, a kiedy zszedł do półciężkiej, zaraz przegrał przed czasem - powiedział.

Ruiz Jr zmierzy się z Parkerem 10 grudnia na gali w Auckland. W stawce znajdzie się tytuł WBO, którego kilka tygodni temu zrzekł się Tyson Fury.