KOWALIOW-WARD: KOMENTATORZY HBO PODZIELENI WS. WERDYKTU

Redakcja, fighthubtv.com

2016-11-20

Punktacja w walce Kowaliow-Ward podzieliła komentatorów telewizji HBO, która za oceanem transmitowała pojedynek w Las Vegas w systemie PPV.

Harold Lederman, nieoficjalny sędzia oceniający walki dla amerykańskiej stacji, widział triumf Rosjanina 116-111. Również komentator Jim Lampley uważa, że wygrał "Krusher".

- Nie punktuję walk, ale instynkt podpowiada mi, że to on zwyciężył. Podpowiada mi też, że wciąż trudno jest o to, aby zawodnik pochodzący z Rosji został uczciwie oceniony przez amerykańskich sędziów w walce z amerykańskim bohaterem - powiedział, dodając, że chętnie zobaczyłby rewanż, bo "dawno nie było w boksie tak dobrej walki".

Siedzący obok niego na stanowisku komentatorskim Max Kellerman uważa, że wynik mógł pójść w którąkolwiek ze stron.

- Świetna walka. Ward poradził sobie z sytuacją, z którą nie poradziłby sobie prawie nikt. Na początku walki został przewrócony przez jednego z najlepszych artystów nokautu tej ery, ale w jakiś sposób znalazł sposób na to, żeby wrócić do gry. To była bardzo wyrównana walka, myślę, że różnica wyniosła właśnie jeden punkt, czy to w jedną, czy w drugą stronę - ocenił.

Najbardziej zdecydowaną opinię zaprezentował Larry Merchant, emerytowany już komentator HBO.

- To było Ocean's Eleven w ringu. Moim zdaniem Kowaliow wyraźnie wygrał. Klasyczne gospodarskie sędziowanie - stwierdził.

Trzej sędziowie, którzy punktowali tę walkę, zgodnie widzieli zwycięstwo Warda 114-113.