TRENER WARDA: KIEDY WALKA JEST TWARDA, ROSJANIE SIĘ PODDAJĄ

Redakcja, fighthubtv.com

2016-11-20

Siergiej Kowaliow (30-1-1, 26 KO) dobrze wszedł w walkę z Andre Wardem (31-0, 15 KO), ale z czasem szala zaczęła się przechylać na korzyść Amerykanina. Zdaniem trenera Warda gorsza postawa Rosjanina w drugiej połowie pojedynku ma związek z DNA wschodnich pięściarzy.

- Historia pokazuje, że kiedy rosyjski zawodnik jest w twardej walce, poddaje się. Przykłady - Tszyu-Phillips, Tszyu-Hatton, Cotto-Abdułajew, Kliczko-Byrd, Kliczko-Sanders. Historia dowodzi, że oni po prostu nie chcą tego typu walk - oznajmił Virgil Hunter.

- Od piątej rundy Kowaliow chciał boksować, nie chciał już walczyć. A my widzieliśmy, że będziemy musieli walczyć, żeby wygrać. Kiedy Ward atakował, Kowaliow nie chciał się angażować; łapał go za głowę, przytrzymywał i czekał aż sędzia ich rozdzieli. Pod koniec walki nie mógł go już trzymać, a wtedy zaczęły wchodzić ciosy na tułów - dodał.

Ward wygrał walkę w Las Vegas jednogłośną decyzją sędziów. Wszyscy trzej punktowali 114-113. Amerykanin zdobył tym samym tytuły WBA Super, WBO i IBF w wadze półciężkiej.