MP SENIORÓW 2016: BOHDANOWICZ WYGRAŁ Z BALSKIM, ZŁOCI MEDALIŚCI!

Redakcja, Informacja własna

2016-11-19

Za nami 87. Mistrzostwa Polski Seniorów. Dziś na ringu w Sokółce rozegrano ostatnich dziesięć walk o złote medale. Sylwetki finałowych par TUTAJ >>> oraz ich akcje zatrzymane w kadrze TUTAJ >>>

Kibice zgromadzeni w hali najbardziej czekali na starcie w wadze super ciężkiej swojego ulubieńca Pawła Wierzbickiego, ale przed monitorami zapewne bardziej interesowali się konfrontacją w ciężkiej.

Adam Balski (7-0, 6 KO), który jest jednym z ciekawszych prospektów kategorii cruiser, przegrał niejednogłośnie na punkty dwa do trzech z Tomaszem Bohdanowiczem, który w tym roku wygrał młodzieżówkę, Stamma, a teraz pogonił również seniorów. Pojedynek bardzo równy, punktacja mogła pójść w obie strony i tu zastrzeżeń nie można mieć, ale na pewno słabo zapracował sędzia Wójcik, który elektrycznie reagował na każdy zadawany cios Balskiego, dając mu nawet ostrzeżenie z kosmosu. Szkoda, bo Bohdanowicz radził sobie świetnie bez jego pomocy. A Balski po mocnym ciosie nie miał okazji poprawić...

W dywizji półciężkiej również sędziowie punktowi mieli trudne zadanie, bo Mateusz Tryc i Arkadiusz Szwedowicz to wyrównany poziom oraz gwarancja jakości. Na uwagę zasługuje również trzeci tytuł mistrzowski w trzecim limicie Daniela Adamca.

Wierzbicki obronił tytuł w krainie olbrzymów, ale trzeba zaznaczyć, że Mateusz Figiel pogonił go trochę w ostatniej, trzeciej rundzie. Na usprawiedliwienie nowego/starego mistrza dodajmy, iż po szybkiej czasówce w pierwszym występie, w drugim i trzecim miał bardzo trudne przeprawy i chyba jego organizm odczuwał już trudy całego turnieju. Poniżej komplet wyników i lista nowych mistrzów naszego kraju na rok 2016, a w ciekawym artykule TUTAJ >>> podsumowanie w wykonaniu redaktora naczelnego portalu BOKSER.ORG - Łukasza Furmana.

Kategoria -49kg: Dorian Mospinek (BKS Skorpion Szczecin) vs Jakub Słomiński (Wda Świecie) PKT 0:5
Kategoria -52kg: Kacper Harkawy (BKS Skorpion Szczecin) vs Maciej Jóźwik (BKS Skorpion Szczecin) PKT 0:5
Kategoria -56kg: Adrian Kowal (BKS Olimp Lublin) vs Jarosław Iwanow (TS Wisła Kraków) PKT 5:0
Kategoria -60kg: Karol Łapawa (Sporty Walki Gostyń) vs Mateusz Ptasiński (BKB Magic Boxing Brzesko) PKT 5:0
Kategoria -64kg: Dawid Michelus (UKS Kontra Elbląg) vs Łukasz Niemczyk (Champion Chojnów powiat Legnicki) PKT 5:0
Kategoria -69kg: Damian Kiwior (PTB Tiger Tarnów) vs Rafał Perczyński (Akademia Walki Warszawa) PKT 3:2
Kategoria -75kg: Bartosz Gołębiewski (KKS RUSHH Kielce) vs Daniel Adamiec (KKS RUSHH Kielce) PKT 1:4
Kategoria -81kg: Arkadiusz Szwedowicz (BKS Skorpion Szczecin) vs Mateusz Tryc (Fenix Fight Club Warszawa) PKT 3:2
Kategoria -91kg: Adam Balski (DKB Dzierżoniów) vs Tomasz Bohdanowicz (BKS Orkan Gorzów Wielkopolski) PKT 2:3
Kategoria +91kg: Mateusz Figiel (BKS Hetman Białystok) vs Paweł Wierzbicki (UKS Boxing Sokółka) PKT 0:5