KOWALIOW-WARD: NELSON I CHAVEZ SPODZIEWAJĄ SIĘ NOKAUTU

Redakcja, Sky Sports / A los Golpes

2016-11-19

Wielu fachowców spodziewa się, że walka Siergieja Kowaliowa (30-0-1, 26 KO) z Andre Wardem (30-0, 15 KO) potrwa pełny dystans dwunastu rund, ale nie brakuje też głosów, że wszystko rozstrzygnie się szybciej.

- Ward zastopuje Kowaliowa. Tak jest, powiedziałem to. Może to nie będzie nokaut, ale sądzę, że Ward albo zatrzyma go pod koniec walki, albo może nawet [Kowaliow] zostanie poddany. Myślę, że Kowaliow będzie robić to, czego się spodziewamy, aż w końcu nadzieje się na kontrę, która będzie decydującym czynnikiem w całym pojedynku. Ward zastopuje go być może już w dziewiątej albo dziesiątej rundzie, to na pewno nie potrwa pełnego dystansu - stwierdził w artykule dla Sky Sports były mistrz świata w wadze junior ciężkiej Johnny Nelson.

- To będzie trudna walka dla Kowaliowa ze względu na styl Warda, który jest świetny w obronie i kontratakach. Szczególnie ciężko będzie miał Kowaliow w pierwszych czterech, pięciu rundach. Jeśli nie będzie dobrze przygotowany, sądzę, że przegra na punkty. Ale jeśli Kowaliow będzie w najwyższej formie, to sądzę, że wygra przez nokaut - ocenił z kolei w programie "A los Golpes" najlepszy meksykański bokser w historii Julio Cesar Chavez.

W walce z Wardem Kowaliow położy na szali tytuły WBA Super, WBO oraz IBF. Transmisja z gali w Las Vegas w nocy z soboty na niedzielę od 3:00 w Polsacie Sport.